Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde Kamu hastaneleri birliğine bağlı Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Bursa’nın çocuk ve bebek hastalıkları konusunda faaliyet gösteren devlet hastanelerindendir. 1997 Senesinde işadamı Mustafa Dörtçelik tarafından yapımına başlanan Bursa Çocuk hastaneleri nden Dörtçelik Çocuk Hastanesi o dönem bitirilemeyerek sağlık bakanlığına devredilmiş, sağlık bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan Dörtçelik hastanesi 2004 yılında Bursa Nilüfer ilçesi Ertuğrul mahallesi – Özlücede hizmete açılmıştır. Dörtçelik Çocuk hastanesi Çekirge Çocuk Hastanesini de bünyesine alarak 350 yatak kapasitesiyle Bursa’nın en büyük ve kapsamlı çocuk hastanesi durumundadır. Fomara dörtçelik hastanesi polikliniğide daha sonra hastane bünyesine eklenmiştir.  

Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi Birimleri: Nilüfer Dörtçelik Çocuk Hastanesi  bünyesinde çocuk hastalıklarıyla kapsamlı bir şekilde ilgilenilmektedir. Dörtçelik dahili poliklinikleri çocuk hastalıkları polikliniği, çocuk ve ergen psikiyatrisi, pediatrik nöroloji, pediatrik nefroloji poliklinikleri, pediatrik kardiyoloji, pediatrik hematoloji, göz ve diş poliklinklerinden oluşmaktadır. Cerrahi birimleri ise çocuk cerrahisi poliklinği ve KBB (kulak burun boğaz) polikliniğidir. Ayrıca dörtçelik acil polikliniğide bulunmaktadır. Bursa Dörtçelik Devlet Hastanesinin diğer birimleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bch.gov.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Dörtçelik Hastanesi Doktorları: Dörtçelik hastanesi yöneticiliğini Doç. Doktor Murat Tutanç (Başhekim) yapmaktadır. Başhekim yardımcıları Uzman doktor Yaşar Bilgi ve Uzman Doktor Tülay Görmüş’tür. Dörtçelik Çocuk Hastalıkları hastanesi doktorları, uzman hekimler, pratisyen hekimler ve diğer personel bilgileri hakkında detaylar için bch.gov.tr/doktorlarimiz bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.dortcelik-cocuk-devlet-hastanesi-bursa

Bursa Dörçelik Çocuk Hastanesi Randevu Alma: Bursa Çocuk Devlet Hastanesi statüsünde olan Dörtçelik Çocuk hastalıkları hastanesine randevu almak için kamu hastaneleri randevu telefonu olan 182’yi arayabilirsiniz. Ayrıca yine MHRS online randevu sistemi olan devlet hastaneleri internetten randevu alma adresi olan hastanerandevu.gov.tr adresine girip üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra Dörtçelik çocuk hastanesine online randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bursa dörtçelik çocuk hastanesi yan dallarına randevu alma işlemlerinizi ise hastanenin kendi sisteminden gerçekleştireceksiniz. Dörtçelik online yan dal randevu alma işlemlerini bch.gov.tr/wrandevu/randevu1.tr.php sayfasından yapabilirsiniz.

Dörtçelik Çocuk Hastanesi Nerede – Nasıl Gidilir: Bursa Özlüce Dörtçelik hastanesi merkez Nilüfer ilçesinde, Özlüce mevkiinde Ertuğrul mahallesi Doğanavcıoğlu caddesinde bulunmaktadır. Buraya ulaşım metro vasıtası ile kolayca sağlanabilmektedir. Dörtçelik bünyesindeki Çekirge Çocuk Hastaneside (ÇÇH) Osmangazi ilçesi sınırları içerisinde Kükürtlü mahallesi koca sokak Çekirgede hizmet vermektedir. Dörtçelik Çocuk ve Çekirge Çocuk hastanesine ulaşım ve yol bilgileri için bch.gov.tr/iletisim adresindeki haritayı inceleyebilirsiniz.

Dörtçelik Çocuk hastalıkları hastanesi hakkında daha detaylı bilgi almak, dörtçelik hastanesi doktor çalışma saatleri, laboratuvar sonuçları, satın alma ihaleleri vb. konularda bilgiler için hastanenin resmi sitesini ziyaret edebilir veya aşağıdaki iletim bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Dörtçelik Çocuk Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres: Ertuğrul mahallesi doğan avcıoğlu caddesi no:7 Nilüfer/BURSA
Telefon: 0224 275 20 00
Web Site: bch.gov.tr

Çekirge Çocuk Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres: Çekirge Çocuk hastanesi yerleşkesi Kükürtlü mahallesi konca sokak No:8 Çekirge – Osmangazi/BURSA

Bursa Hastanesi - Bursa hastaneleri iletişim ulaşım ve adres bilgileri © 2016
papaz büyüsü
Bursa Hastaneleri